T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Çarşamba Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Çarşamba Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yoğun Bakım Hizmetleri

Güncelleme Tarihi: 05/06/2018

YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Yenidoğan yoğun bakım ünitesi 1. Düzey olup 5 küvez kapasitesi ile hizmet vermektedir. 35 hafta üzeri apne, hipotermi, oral beslenme yetersizliği olan bebekler, fototerapi ihtiyacı olan bebekler, sepsis başlangıcının değerlendirilmesi, genel durumu stabil olan bebeklerde tanısal değerlendirme, bir üst düzey yenidoğan yoğun bakım ünitesinde izlenirken tedavi sonrası düzelen ancak takip, tedavi veya taburculuk öncesi anne eğitimi açısından izlenmesi gereken hastalar kabul edilerek sağlık hizmeti verilir.

YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİ

Bir ya da daha fazla organ veya organ sistemlerinde ciddi işlev bozukluğu nedeniyle yoğun bakım gereksinimi olan hastaların iyileştirilmesini amaçlayan, fiziksel alt yapısı ve konumu itibariyle hasta bakımı açısından özellik taşıyan, ileri teknolojiye sahip cihazlarla donanmış, yaşamsal göstergelerin izlendiği, hasta takip tedavisinin 24 saat esasına dayalı olarak kesintisiz sağlandığı birimlerdir.

Hastanemizde  4 yatak kapasitesine sahip 1. Düzey Dahili Yoğun Bakım Ünitesi ve 6 yatak kapasiteli 2. Düzey Genel Yoğun Bakım Ünitesi bulunmaktadır.